NA VÍNŠPACÍRKE NÁVŠTEVNÍCI ZDEGUSTOVALI DOVEDNA TAKMER 25 TISÍC VZORIEK VÍNA

Šiesty ročník Vínšpacírky je definitívne za nami. Napriek o čosi chladnejšiemu počasiu bolo skoro vypredané. Návštevníci Vínšpacírky ochutnali počas sobotňajšieho popoludnia dokopy takmer 25 tisíc vzoriek kvalitného vína. Organizátori ocenili osobnosť vinárstva Ondreja Korpása a udelili známku kvality Bystrický anjel dvom vínam z vinárstva Zsigmond. Na podujatí vznikol ustanovujúci rekord v sabráži do diaľky, 20 metrov. Sabrážovalo sa proseccom Banskobystričana Mareka Hamšíka, ktoré po rekorde spoločne zdegustovali návštevníci Vínšpacírky.

Banskobystričanov v sobotu od degustovania vína neodradilo ani trochu zamračené počasie. Širokú ponuku viac ako 40 vinárstiev si prišlo ochutnať takmer 1500 milovníkov vína. Podľa organizátorov, návštevníci Vínšpacírky dokopy ochutnali približne 25 tisíc vzoriek vína. Tento „vínny apetít“ si pochvaľovali aj samotní vinári.

Počas sobotného popoludnia sa však nielen degustovalo. O 15-tej hodine primátor Ján Nosko slávnostne spustil fontánu na námestí. O hodinu neskôr už prebiehal „súboj“ o nový slovenský rekord v sabráži do diaľky. Sabrážovalo sa kvalitné prosecco z Hamšík Winery, ktoré pochádza z talianskych viníc. Do pokusu o rekord sa zapojilo 26 odvážlivcov. Nový rekord vytvoril Ondrej Fukna, ktorý sekol  hrdlo fľaše s doletom 20,03 m. Prosecco  Banskobystričana Mareka Hamšíka nakoniec putovalo do pohárov návštevníkov Vínšpacírky.

„Tento rok opäť vytvorili návštevníci Vínšpacírky skvelú kulisu pri sabráži. Stala sa z nej už tradícia. Sme veľmi radi, že sa ľudia s nami cítia na námestí dobre a užívajú si príjemnú náladu. Je to pre nás, organizátorov, veľmi motivujúce,“ povedal Martin Repaský, predseda Cechu hostinských.

Ani tento rok nechýbalo oceňovanie osobnosti Vínšpacírky. Cenu si odniesol Ondrej Korpás, šľachtiteľ, vinohradník a vinár, za rozširovanie fondu novošľachtencov. Za 48 rokov vo vinohradoch urobil takmer dvetisíc šľachtiteľských pokusov. Medzi jeho registrované odrody patrí Hossa a Rizling rituál.

Známku kvality Bystrický anjel pre vína z nášho regiónu udelili organizátori Vinohradom a vinárstvu Zsigmond. Bystrického bieleho anjela získalo víno Rizling rýnsky 2017, neskorý zber a Bystrického červeného anjela Frankovka modrá, ročník 2016, výber z hrozna. Prevzal si ho Gabriel Zsigmond, pokračovateľ rodinného vinárstva, ktorého mimochodom spája s Ondrejom Korpásom spomienka na štátne skúšky – Gabriela ako študenta a Ondreja Korpása ako skúšajúceho.

„Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí prišli na námestie a vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru. Z Vínšpacírky sa za šesť rokov stalo podujatie s tradíciou nielen pre našich Bystričanov, ale aj pre návštevníkov nášho mesta, či vinárov. Každá spätná väzba nás posúva vpred a tak verím, že ďalší ročník bude ešte o čosi lepší,“ povedal Martin Turčan, mestský poslanec a člen organizačného výboru.