Siedmy ročník Vínšpacírky sa nezadržateľne blíži. Už máte kúpené lístky?

Posledná aprílová sobota bude v Banskej Bystrici opäť patriť vínu. Už 25. apríla sa bude na najkrajšom námestí konať obľúbená Vínšpacírka, ktorá do mesta každoročne priláka najkvalitnejších vinárov z celého Slovenska. Predpredaj lístkov je stále spustený, vďaka čomu si môžete kúpiť vstup na podujatie za zvýhodnenú cenu. Lístky sa však rýchlo míňajú.

Len necelé dva mesiace nás delia od siedmeho ročníka obľúbenej Vínšpacírky, vďaka ktorej sa v Banskej Bystrici už rok čo rok stretávajú najlepší vinári z rôznych kútov Slovenska. Tohtoročná Vínšpacírka sa bude konať už v sobotu 25. apríla. Mesto pod Urpínom, pýšiace sa najkrajším námestím, tak opäť zaplaví nielen lahodná chuť vína, ale aj poriadna nádielka dobrej nálady. Vínšpacírka sa za uplynulých šesť rokov stala naozaj obľúbeným podujatím. Silné postavenie si však vybudovala nielen medzi návštevníkmi, ale aj medzi vinármi. Kým v prvých ročníkoch bolo náročné vyskladať kvalitnú ponuku vinárov, dnes máme problém skôr s tým, že nemôžeme prijať všetkých, ktorí by sa chceli podujatia zúčastniť.

Vínšpacírka nie je len klasickou ochutnávkou vín

Za narastajúcim záujmom jednoznačne stojí aj kvalita podujatia, ktorá sa z roka na rok zvyšuje. Vínšpacírka totiž nie je len klasickou ochutnávkou vín. Každý rok je pre návštevníkov pripravený aj sprievodný program. Jeho súčasťou je udeľovanie známky kvality Bystrický anjel dvom mimoriadnym vínam či pokus o rekord, ktorý organizačný tím tento rok poňal v mierne netradičnom štýle. Najvýznamnejšou časťou Vínšpacírky je však oceňovanie osobnosti vinárstva. Silné mená slovenského vinárstva sa nepochybne zaslúžili o to, že z Vínšpacírky sa za šesť uplynulých rokov stalo vyhľadávané podujatie, ktoré si našlo svoje miesto nielen medzi milovníkmi vína, ale aj medzi odbornou vinárskou spoločnosťou. Veľmi sa preto tešíme, že aj jej siedmy ročník priláka do Banskej Bystrice ikonickú vinársku osobnosť známu nielen doma, ale aj v zahraničí.

Záujem o lístky je rekordný

O spríjemnenie atmosféry podujatia sa opäť postarajú aj melódie Jazz festivalu. Ak sa teda na Vínšpacírku chystáte aj tento rok, rovno si môžete zapísať jej termín. Zároveň sa však nezabudnite poponáhľať aj s kúpou lístkov, ktoré sa tento rok míňajú rýchlejšie než počas minulých ročníkov. Na stránke www.vinspacirka.sk/ si momentálne môžete kúpiť lístok v hodnote 20 EUR, neskôr sa jeho cena zvýši na 25 EUR.