Aj keď sa v mesiaci apríl pre korona vírus tradičná Vínšpacírka nekonala, organizátori sľúbili všetkým fanúšikom dobrého vína, že si dobrú náladu a jeho chuť užijú v septembri. Po konzultácii s vedením mesta sa termín podujatia presunie ešte o čosi neskôr. Organizátori už teraz pracujú na prípravách a veria v zodpovednosť Slovákov pri dodržiavaní nariadení.

Po zvážení všetkých okolností, ale taktiež vďaka veľkej podpore a záujmu zo strany návštevníkov i vinárov, organizátori obľúbeného podujatia na jar rozhodli, že Vínšpacírku presunú do druhej polovice roka.  „Ukázalo sa, že to bolo správne a zodpovedné,“ hovorí Martin Repaský, predseda Cechu hostinských.

Avšak v jesennom termíne nastala malá zmena. „Po konzultácii s vedením mesta sme pristúpili k posunu avizovaného dátumu . Vínšpacírka sa bude konať až po termíne, kedy býva Radvanský jarmok, a to 19. septembra 2020,“ vysvetľuje predseda Cechu.

Obľúbená banskobystrická vínna cesta bude zohľadňovať a akceptovať všetky platné nariadenia, ktoré budú v danom čase aktuálne. „S úradom Hlavného hygienika Slovenskej republiky budeme konzultovať všetky potrebné nariadenia a opatrenia. Zdravie je pre nás na prvom mieste,“ ubezpečuje verejnosť Martin Turčan z organizačného tímu Vínšpacírky.

Organizátori sú presvedčení, že tohtoročná Vínšpacírka bude mať úplne inú chuť. Bude oslavou života a slobody na najkrajšom námestí.

Všetky doteraz zakúpené darčekové poukazy, vstupenky aj Extra BoBule ostávajú aj naďalej v platnosti. Predpredaj lístkov za zvýhodnenú cenu pokračuje a je posunutý do 4. septembra 2020.