Siedmy ročník obľúbenej Vínšpacírky sa nakoniec neuskutoční.

19. september mal tento rok patriť siedmemu ročníku Banskobystrickej Vínšpacírky. Napriek plánom organizátorov a narastajúcemu nadšeniu návštevníkov a vinárov sa však tohtoročná vínna cesta neuskutoční. Prípravy ohrozili nové pandemické opatrenia týkajúce sa exteriérových verejných podujatí.

Od siedmeho ročníka obľúbenej Vínšpacírky, ktorá má povesť najkratšej, no zároveň najkrajšej vínnej cesty na Slovensku, nás delilo len pár dní. Najlepšie vína slovenských vinárov už boli pripravené na degustáciu a podľa množstva predaných lístkov sa na príjemný víkend na najkrajšom námestí už mnohí tešili. Na poslednú chvíľu však vstúpili do platnosti nové pandemické opatrenia, ktoré organizačný tím prinútili k neľahkému rozhodnutiu. „Z dôvodu prijatia nových opatrení súvisiacich s koronavírusom, podľa ktorých je už nosenie rúšok povinné aj počas exteriérových verejných podujatí, rovnako ako aj po odporúčaní mesta Banská Bystrica, sme sa nakoniec rozhodli, že tento rok Vínšpacírku nezrealizujeme,“  hovorí Martin Turčan, mestský poslanec a člen organizačného výboru.

 

Banskobystrická Vínšpacírka je podujatím, na ktoré každoročne prichádza takmer tritisíc návštevníkov. A hoci bol tento rok kvôli koronavírusu počet lístkov obmedzený, čísla online predaja len potvrdili, že obľúbencov Vínšpacírky neodradí ani pandémia. „Každému, kto sa na siedmy ročník Vínšpacírky tešil rovnako veľmi ako my, a svoj lístok si už kúpil, peniaze zašleme späť na účet, z ktorého zaslal platbu,“ hovorí Martin Repaský, predseda Cechu hostinských v Banskej Bystrici.

V tomto momente nám teda nezostáva nič iné, len aby sme sa už teraz spoločne pozitívne naladili na budúci rok. Na Vínšapcírku sa môžete tešiť v tradičnom termíne na jar 2021. Verme, že situácia sa do budúceho roka zlepší a že si budúci ročník Vínšpacírky si všetci užijú tak, ako nikdy predtým.