Už túto sobotu slávnostnou sabrážou odštartuje 8. ročník Vínšpacírky. Organizátori ani tento rok nepodcenili prípravu a sľubujú príjemné jarné teploty. Na najkrajšie námestie pricestuje takmer 20 vinárov z rôznych vinohradníckych oblastí, ale aj s vínami z celého sveta. Nebudú chýbať ani pravé bublinky a možnosť seknúť fľašu šampanského.

Na najkratšiu vínnu cestu do Banskej Bystrice prídu známe tváre. Vinári už avizovali, že sa na milovníkov vína v meste pod Urpínom po dlhšej prestávke tešia. A keďže súčasťou každej Vínšpacírky je aj sabráž a pravé šampanské, tento rok nebude výnimkou. Návštevníci budú môcť opäť ochutnať bublinky od Champagne MUMM. Tí, ktorí si zakúpia fľašu šampanského a naberú odvahu, si budú môcť priamo na mieste vyskúšať sabráž pod dohľadom skúsených majstrov. Na Vínšpacírke nájdu návštevníci aj nealkoholické víno od NICHE, ktoré po minulé roky zožalo úspech najmä u mamičiek či šoférov.

Tento ročník sa bude niesť v duchu oslavy priateľstva a návratom k „starým dobrým časom“, keď sme sa bežne stretávali so známymi a rodinami na príjemných akciách na najkrajšom námestí bez obmedzení. „Očakávame, že pekné počasie pritiahne do mesta nielen vínkarov, ale všetkých, ktorým chýbala typická atmosféra nášho námestia. Užiť si ju budú môcť aj s džezovou hudbou,“ hovorí Martin Turčan, člen organizačného tímu a mestský poslanec.

Začiatok podujatia je plánovaný o 14,30 hod a jeho súčasťou bude tiež slávnostné spustenie fontány primátorom Jánom Noskom.

Ako už organizátori avizovali, 8. ročník prinesie jednu výnimočnú zmenu. Návštevníci si tento rok nebudú musieť zakupovať vstupenky. „Po ohlasoch od našich skalných návštevníkov, že im budú tento rok chýbať typické taštičky, sme sa rozhodli urobiť zmenu a namiesto pohára za zálohu budeme predávať degustačný set – taštičku a pohár,“ hovorí Andrej Patráš z Cechu hostinských. Tento set si budú môcť zakúpiť na dvoch výdajných miestach. V ponuke zostáva aj samostatný pohár. „Pre tento ročník platí ešte jedna zmena, a to že vzorky vín si budú návštevníci zakupovať v hotovosti podľa cenníkov vinárov,“ dopĺňa Andrej Patráš.