Vystavovatelia 8. ročníka Vínšpacírky

Domin&Kušický

Natural Alimentaria sa venuje vinohradníctvu na 40 ha vlastných vinohradov. Tie sa nachádzajú v Modrokamenskom a Vinickom vinohradníckom rajóne, na juhu stredného Slovenska. Hrozno spracúva spoločnosť vo vlastnej modernej pivnici, v rámci svojho ekologického hospodárstva.Vďaka tomu je hrozno pestované v prirodzene čistom prostredí, ošetrované mechanicky, len povolenými biologickými ochrannými prostriedkami, čo platí aj pre výrobu vína.

Pivnica ladzany

Sme mladým rodinným vinárstvom, ktoré sa rozhodlo obnoviť rodinnú tradíciu datovanú od roku 1749 v obci Ladzany. Pestujeme vinič a vyrábame remeselné vína, spájame staré postupy s moderným spracovaním. Odmenou sú výnimočné vína so svoju nezameniteľnou chuťou. Vína sú vyrábané výlučne z hrozna dopestovaného vo vlastných vinohradoch, ktoré sa nachádzajú v Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti.

Muráni – Víno Čajkov

Čajkovské vína spomínal už aj Matej Bel vo svojej práci s názvom O uhorských vínach. Opísal ich ako ohnivé vína, ktoré nie sú ani prisladké, ani trpké, ale ani prislané. Obyčajne čajkovské vína vydržia dlhšie, a preto ich najradšej kupujú Kremničania, Štiavničania a Bystričania, kde sa tieto vína najviac pijú. Firma Muráni Víno Čajkov bola založená v roku 1993, ale vo vinohradníctve, je známa už od rolu 1762, kedy bol vytvorený súpis čajkovských vinohradov. V súčastnosti spoločnosť obhospodaruje vinohrady s rozlohu 10 ha. Časť svojej produkcie hrozna spoločnosť spracúva pod značkou Muráni a časť predáva renomovaným slovenským vinárom.

Rariga

Víno Rariga je rodinné vinárstvo spod Malých Karpát, zaoberajúce sa pestovaním hrozna, jeho spracovaním a následnou výrobou akostných a prívlastkových slovenských vín. V oblasti produkcie a predaja vína pôsobí vinárstvo na trhu od roku 2003 so sídlom v Modre. Rodinné vinárstvo celkovo obhospodaruje 2 hektáre vlastných viníc. Hlavnou odrodou, na ktorú nedajú vo vinárstve dopustiť, je Rizling rýnsky. Preto pri ochutnávke určite nevynechajte práve bohato oceňované Rizlingy.

Anton Uhnák

Vinárstvo z Čajkoviec, ktoré obhospodaruje približne 5 hektárov vinohradov v honoch Sádovie, Podhorie, Vinná Dolina a Deberča, s ročnou produkcou 40 000 litrov vína. Vinárstvo Uhnák sa vo svojej produkcii zameriava na tradičné odrody ako Pesecká leánka (Feteasca regala), Veltlínske zelené, Rizling, Pinot blanc (Rulandské biele), Frankovka modrá… Špecialitou vinárstva je snaha nechať vínám ich prirodzený charakter tým, že pri kvasení využívajú len prirodzené kvasinky, ktoré sa nachádzajú v bobuliach hrozna.

Pivnica csernus

Rodinné remeselnícke vinohradníctvo sa rozprestiera na južnej časti Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti pri obce Vinica, na južnom a malebnom, sopečnom svahu vrchu Stráž. Hlavné odrody sú Rizling Vlašský, Veltlínske Zelené, Rizling Rýnsky, Chardonnay, Irsai Oliver a Peszeki Leányka. Vďaka zrelosti hrozna naše vína obsahujú bohatú arómu a chuť, prevažuje charakteristiky odrôd, znaky terroir, v prítomnosti vhodnej a výraznej kyslosti.

Purus

Rodinné vinárstvo z Modry, ktoré vyrába víno výhradne z hrozna dopestovaného vo vlastných viniciach, pričom dôraz je kladení na zachovanie autentickosti modranského „terroir-u“. Napríklad použitím špeciálnych ušľachtilých kvasiniek, ktoré boli vyselektované priamo vo vlastných viníciach. Každé naše víno je unikátne. Je totiž vytvorené iba z kvalitnej suroviny vypestovanej na jednej z troch častí modranského „terroir-u“, ktoré sa označuje podľa typu podložia daného vinohradu – PIESOK, SKALA a HLINA. Pri výrobe vína v Puruse nemiešajú hrozno z rôznych vinohradov, čím si každé  víno zachováva svoj osobitý charakter a nie je uniformné.

prosecco.sk

Spoločnosť je dovozcom a distribútorom prémiového Prosecca DOCG z oblasti Valdobbiadene. Špecializujeme sa výhradne na malé rodinné vinárstva s dlhoročnou tradíciou. So všetkými vinármi sa poznáme osobne a poznáme aj celý proces výroby každého jedného produktu.

Vyberane-vina.sk – Riesling Specialist

Vyberane-vina.sk sa špecializujú výhradne na dovoz špičkových rieslingov z vinohradníckej oblasti Mosela v Nemecku. Mosela je najlepšou oblasťou pre biele vina na svete. Ochutnajte klenoty bielych vin od jediného špecialistu na Rieslingy. Spoločnosť zastupuje 12-tich malých vinárov, ktorý vyrábajú svieže, polosuché až omamne sladké, silne minerálne a šťavnaté rieslingy, svetovej extra triedy. Všetky vína sú limitované, určené pre privátnu klientelu a nedodávajú sa do žiadnych obchodných sietí.

Zsigmond

Pivnica a vinohrady Zsigmond sú rodinné vinárstvo založené v deväťdesiatych rokoch. Základom boli viac ako 100 ročné skúsenosti v pestovaní hrozna a vo výrobe vína v rodine. Obec Vinica a jej okolie sa vyznačuje vynikajúcimi klimatickými a pôdnymi podmienkami pre vinič hroznorodý a tradičnou výrobou vín, ktoré sú vyrobené z vlastného kontrolovaného vinohradu.

Grand Bari

Chateau GRAND BARI je nová značka vína, reprezentujúca dynamické vinárstvo v Tokajskej oblasti.Milovníkov vína už okúzlilo moderným pohľadom na výrobu vína v tradičnej oblasti a úspešne búra mýty, že tokajské vína môžu byť len ťažké, sladké putňové. V sieti vinoték a reštaurácií, kde sa ich vína predávajú, si už fajnšmekri všimli, že ich produkcia je úplne iná, ako boli z Tokaja zvyknutí a oceňujú suché, ľahké, svieže a minerálne vína.

Passionis

Passionis to je vášeň. Skvelý tím, ktorý skĺbil dlhoročné skúsenosti z vínneho a kávového sveta, vám rád poradí pri výbere vín podľa vašich individuálnych preferencií a pomôže vám zorientovať sa v širokej palete vín zo Slovenska, ale aj zo svetových viníc.

Wine Lovers Club

Wine Lovers Club s.r.o. sa zaoberá importom a distribúciou vín v rámci Slovenska, individuálnym poradenstvom pri nákupe vín (podľa osobných preferencií klienta – krajina, oblasť, odroda, technické parametre alebo typ vína, cena…), odbornými auditmi a návrhmi vínnych kariet, párovaním jedla k vínu (a naopak), školeniami aj zaškoleniami obsluhujúceho personálu v Horeca segmente, amatérskymi aj profi-sommeliérskymi kurzami, riadenými aj neriadenými degustáciami (na kľúč, od návrhu až po realizáciu), wine-tripmi po Slovensku aj po krajinách EÚ. S týmto všetkým máme viac ako 20-ročné skúsenosti.

Niche Wine

Francúzska nealkoholické vína značky Pierre prinášajú na Vínšpacírku  jediné nealko víno s 0% alkoholu. Sami vyskúšajte chuť nealko vína radu Pierre Zero a uvidíte, že si vďaka šetrnému procesu výroby zachovala prirodzenú chuť a vôňu. Toto nealkoholické víno môžete skutočne piť aj za volantom.

Wine planet

Wine Planet pôsobí na trhu od roku 1994 ako exkluzívny distribútor a obchodná spoločnosť v segmente prémiových nápojov a vín z celého sveta.

Víno Nitra

Nitrianska vinohradnícka oblasť sa má čím pýšiť. Zo všetkých oblastí Slovenska práve tu nájdete najpestrejšiu ponuku odrôd. Keďže má najrozmanitejšie pôdne a makroklimatické podmienky, darí sa tu odrodám s odlišnými požiadavkami na teplotu a prostredie.

Dubovský a Grančič

Rodiny Grančičová a Dubovská (z matkinej strany Fialová) sa po dlhé generácie starali o svätojurské vinohrady. Začiatky siahajú do 17. storočia. Spoločná púť začala obidvoch rodov začala v roku 2003 prvými odrodami, z ktorých sa vyrobilo dvetisíc fliaš odrôd Müller Thurgau., Pesecká Leánka  a Silván červený. Dnes rodiny hospodária na 10 ha vinohradov vo Svätom Jure. Odrodová skladba je skutočne široká: Rizling rýnsky, Rizling vlašský, Veltlín zelený, Rulandské biele alebo Pesecká Leánka.

provino

Dodávateľ predovšetkým svetových vín. V ich ponuke majú miesto aj vína zo Slovenska, ktoré patria medzi tie najobľúbenejšie a najlepšie.