Vínšpacírka

Najkratšia a najbohatšia vínna cesta v Banskej Bystrici

22 / apríl / 2023

14:00 hod. - 20:00 hod.

Nám. SNP Banská Bystrica

1 MESTO, 1 DEŇ, 1000 CHUTÍ

Pod touto myšlienkou sa každoročne stretávame na Námestí SNP, aby sme si spoločne užili výborné vína vystavovateľov zo Slovenska a zahraničia. Ani rok 2023 nebude iný. Čaká vás skvelá atmosféra počas celého dňa, pestrý sprievodný program a najmä množstvo lahodných vín. Tešíme sa na vás.

9. ročník vínnej cesty

Vínšpacírka 2023

Pevnou súčasťou Vínšpacírky je Jazz festival, ktorý hudobne podčiarkuje neopakovateľnú atmosféru podujatia. Milovníci vína a návštevníci festivalu si nenechajú ujsť ani slávnostné spustenie fontány na námestí, ktorým sa oficiálne začína letná sezóna v Banskej Bystrici a udelenie Ocenenia Vínšpacírky pre významnú Osobnosť enológie a vinárstva. Všetkým oceneným patrí náš hlboký rešpekt a úcta k ich náročnej práci - p. Dorote Pospíšilovej, prof. Fedorovi Malíkovi, p. Jánovi Dominovi In memoriam a p. Ondrejovi Korpásovi.

 

PROGRAM:
 

Slávnostné otvorenie14:00
Slávnostné spustenie fontány15:00
Odovzdávanie ocenenia Osobnosť Vínšpacírky16:00
Oficiálne ukončenie vínnej cesty20:00
Vínšpacírka 2023

Informácia pre návštevníkov

01

Vstupenky

Každý návštevník festivalu si na začiatku degustovania zakúpi vstup, ktorý pozostáva z degustačného  setu (taštička + špeciálny pohár + náramok) na určených výdajných miestach a následne voľne degustuje. Cena za vstup je 10 €. Vstup si môžete už teraz zakúpiť v predpredaji v prevádzke Beniczky. 

02

Platby

Produkty vinárov sa počas Vínšpacírky 2023 zakupujú v hotovosti podľa cenníkov vystavujúcich vinárov.

03

Foto & video

Zakúpením vstupu a zakúpením degustačných vzoriek dáva návštevník Vínšpacírky 2023 súhlas organizátorom podujatia na výrobu a použitie fotografií a videí na propagačné účely.

Vystavovatelia

Každoročne Vínšpacírku navštívia desiatky vystavovateľov vín. Zastavte sa pri nich a ochutnajte to najlepšie z ich vínnych pivníc. 
Ak vám niektorá vzorka zachutí, máte možnosť zakúpiť si u vystavovateľa aj celú fľašu a doplniť si váš vínny archív. 

Organizátori podujatia

Organizátormi podujatia sú Cech hostinských, združujúci gastro prevádzky prevažne na Námestí SNP v Banskej Bystrici, a agentúra Black Apple. Ďakujeme všetkým, ktorí sa každoročne podieľajú na vytvorení tohto unikátneho zážitku.

Zúčastnené prevádzky

Partneri

Mediálni partneri

Máte otázky?

Kontaktujte nás

Cech hostinských
Organizátor akcie

+421 905 381 362

info@vinspacirka.sk